Botoks Yaptırmak İsteyenlere Tavsiyeler

Özellikle bayanların, estetik açıdan önem verdiği konular arasında yer alan kırışıklıklar ve yaşlanma belirtileri konusu, günümüz teknolojisi ve bilimin sağlamış olduğu imkanlarla geçici olarak da olsa ortadan kaldırılabilmektedir. Yüz bölgesindeki kırışıklık ve çizgilerin giderilmesinde tercih edilen estetik cerrahi uygulamalarından bir tanesi de botokstur. İzmir Botoks işlemi, kırışıklıkların daha geç oluşması için alınan bir önlem değil, mevcut kırışıklık ve çizgilerin geçici bir süreliğine ortadan kaldırılması için tercih edilen bir yöntemdir. Dolayısıyla botoks uygulamasından, yaşlanmanızı engellemesini beklememeniz gerekir. İzmir botoks fiyatlarını merak ediyorsanız eğer makaleyi okumaya devam edebilirsiniz.

Botoks’u Yüzümüzün Hangi Bölgelerine Yaptırabiliriz?

Botoks, yüzün hemen hemen her bölgesine uygulanabilmekle birlikte, daha çok kas ağrısının ve kasılmasının yoğun olduğu bölgelere uygulanması gerekir. Gülerken göz çevrenizde beliren kırışıklıkların olduğu bölge yani kazayağı bölgesi, botox için son derece idealdir. Diğer bir botox uygulama bölgesi ise, ağız kenarındaki çizgiler olmaktadır. Burada beliren paralel çizgiler ya da dudakların kenar kısımlarında bulunan dikey çizgiler, botox ile geçici olarak giderilir. Uygulamanın etkisi son bulduktan sonra çizgileriniz yeniden eski haline döner.

Botoks Uygulamasında Cerrah Seçiminin Önemi Nedir?

Botoks cerrahı seçimi, yaptırdığınız uygulamadan alacağınız sonuç ile doğrudan ilişkilidir. Mümkünse tecrübesi ve bilgisi yüksek bir uzman seçmeniz tavsiye edilir. Güzellik salonlarında yapılan ucuz botox işlemi, bilgisizlikten doğacak yanlış uygulamalar ile uzunca bir süre doğal yüz hatlarınızın bozulmasına sebebiyet verecektir. Botox yaptıracaklara tavsiye olarak, yüzdeki kasların anatomisini iyi bilen ve sizi bu konuda bilgilendirebilen bir botox cerrahını tercih etmeniz olacaktır.

Botoks’un Yüzdeki Kalıcılık Süresini Hangi Faktörler Etkiler

Botox’un yüzdeki kalıcılık süresini etkileyen çeşitli faktörler bulunur. Bunlardan en önemlisi tercih edeceğiniz uzman olmakta iken, elbette yaşınız ve cilt altı dokunuzdaki yaşlanmanın derecesi de Botox’un kalıcılık süresini etkiler. Cildine iyi bakmış kişilerde kalıcılık süresi artmakta iken yaşlı ve yıpranmış ciltlerde kalıcılık süresi azalır.

 

Botoks Uygulaması Ağrılı mıdır?

Botoks’un uygulama süresi, yaklaşık olarak 15 dakikadır ve uygulama ağrılı geçmez. Botoks enjeksiyonu için genellikle, insülin iğneleri kullanılır. Gerekirse uygulama bölgesine anestezik kremlerde önceden uygulanabilmektedir. Enjeksiyon yapılan kısımlarda, birkaç gün içinde yok olacak küçük kırmızı lekeler belirebilmektedir.

Botoks Ücretleri Neye Göre Belirlenir?

Botoks fiyatları ise genellikle hekiminizin kalitesine ve dolayısıyla da tercih edilirliğine göre değişebilmekte iken, cildinizin mevcut durumu, uygulanacak bölgelerin sayısı da botoks ücretleri konusunda belirleyici olmaktadır. Aynı bölgeye birden fazla kez botox uygulatabilmek de mümkündür.

Düğün Fotoğrafçılarına Tavsiyeler Nelerdir?

Mutlu çiftlerin en özel günleri olan düğün günlerinde, organizasyon bakımından birçok farklı ayrıntı yer alır. Bu ayrıntılardan en önemlisi belki de düğün fotoğrafı albümünün hazırlanmasıdır. Bu noktada aylar öncesinden yapacağınız düğün fotoğrafçısı İstanbul tercihi ile mükemmel bir düğün fotoğrafı albümüne sahip olabilirsiniz. Gençlerin düğün organizasyonu tercihlerinin yanı sıra, düğün fotoğrafı albümlerinin tasarımlarında da yeni trendler ortaya çıkmıştır. Bu trendleri takip ederek daha eğlenceli bir düğün fotoğrafı albümü sahibi olmak istiyorsanız düğün fotoğrafçısı istanbul tercihlerinize dikkat etmeniz gerekir. Elbette bu yazımızda düğün fotoğrafçılığı yapan kişilere de çeşitli tavsiyelerimiz olacak ve bu konuda bilinmesi gereken ayrıntıları yazımızdan öğrenebileceksiniz.

Çekim Mekanını Keşfedin

Düğün fotoğrafçılarının dikkat etmesi gereken konuların başında, çekim mekanının tercihi ve keşfi gelmektedir. Sizden randevu alan bir çiftin tercih ettiği mekanı birkaç gün öncen inceleyerek keşif yapmanız, mimari açıdan üstün yanlarını ortaya çıkartmanız ve çekimde kullanacağınız teknik ekipman ile ilgili bir ön plan oluşturmanız tavsiye edilir. Böylece hem çekim günü geldiğinde ekipman bakımından sıkıntı yaşamaz hem de düğün fotoğrafı tasarımı konusunda zorlanma yaşamadan harika dokunuşlarla mükemmel bir albüm ortaya çıkartabilirsiniz. Elbette çiftlerin bu konudaki isteklerini de dinlemenizi tavsiye edebiliriz.

düğün fotoğrafçılarına tavsiyeler

Düğün Fotoğrafı Koleksiyonlarını İnceleyin

Bir İstanbul düğün fotoğrafçısı olarak, bu işi yapan diğer meslektaşlarınızın çekimlerini ve düğün fotoğrafı örneklerini incelemeniz, hem alanınızda kendinizi geliştirme hem de müşterilerinizi memnun etme konusunda size büyük fayda sağlayacaktır. Üstelik bu şekilde farklı düğün fotoğrafı konseptleri, yeni trendler hakkında bilgi sahibi olarak yeni yeni fikirler ve tasarımlar da ortaya çıkarabilmeniz mümkün olur.

Ekipman Hazırlığınızı Önceden Yapın

Düğün fotoğraflarının çekildiği gün, tüm ekipmanlarınızın yanınızda ve eksiksiz olması gerekir. Daha önceden yapacağınız mekan keşfinin yanında, ekipman konusundaki kusursuz çalışma performansınız üzerinde etkili olan bir diğer konu sizin teknik tecrübe ve bilgi birikiminiz olmaktadır. Tüm ekipmanları yedekleyerek yanınızda götürmeli özellikle de yedek batarya konusunda temkinli olmalısınız. Hangi ekipmanı ne kadar kullanacağınız konusunda hesaplarınızı önceden yapmalısınız ve özellikle dış mekan düğün fotoğrafı çekimlerinde yanınızda mutlaka asistanınız bulunmalı.

Zamanı Doğru Kullanın

İç mekan düğün fotoğrafı çekimlerinde, çekim zamanı çok fazla önemli olmasa da dış mekan çekimlerinde, en canlıcı nokta çekimin zamanıdır. Kaliteli bir düğün fotoğrafçısı, çekimin zamanını güneşin en tepede olduğu öğlen saatlerine ve yakıcı güneşin bulunduğu zamanlara denk getirmemelidir. Aksi halde gelin ve damatın kuaför hazırlıkları boşa gidecek, gelinlik ve damatlığın kirlenmesi ve hazırlığın boşa gitmesi söz konusu olacaktır. Bu sebeple güneşin durumuna hususi olarak dikkat edilmelidir.

Çiftleri Kalıplaşmış Pozlar İle Sınırlandırmayın

Düğün fotoğrafı çekimleri sırasında en mükemmel kareleri yakalayabilmek adına alışılmışın dışına çıkmanız tavsiye edilir. Çiftleri kalıplaşmış duruş ve pozlar ile sınırlandırmamanız, daha eğlenceli ve doğal karelerin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Bununla birlikte, çiftler ile olan iletişiminizin güçlü olması gerekir. Çekimler sırasında hemen her çift, gerek sonucun nasıl olacağına dair merak ve endişelerinden gerekse içinde bulundukları zamanın heyecanından bir miktar kasılma durumu yaşarlar. Bu durum da fotoğraf karelerine yansır. Dolayısıyla çekimler sırasında pozitif ve eğlenceli olmalı aynı zamanda çiftleri daha güzel pozlar için yönlendirmelisiniz. Elbette bu yönlendirme katı kurallar dahilinde olmamalıdır. Herkes fotoğraflarda hangi profilden daha iyi çıktığını, hangi duruşta daha fotojenik karelerin meydana geldiğini az çok bilir. Dolayısıyla çiftlerin duruşları konusunda çok fazla ısrarcı olmamanız gerekir.

Hızlı Olan Ve Doğal Kareler Yakalayın

Son olarak düğün fotoğrafı albümlerinde son trend doğal karelerin albümde yer almasıdır. En doğal pozları yakalamak ancak olabildiğince hızlı olmak ile mümkündür. Bu tarz bir fotoğraf çekimi yapılmak isteniyorsa, çekimlerinizi olabildiğince seri bir şekilde yaparak daha doğal ve samimi pozları hızlı bir şekilde yakalamaya çalışın. Çiftlere poz verdirip istediğiniz görüntüyü yakalamaya çalışırken, elde ettiğiniz pozun da siz deklanşöre basana kadar bozulması söz konusu olabilir.

Burun estetiği bilgileri nelerdir?

Burun Estetiği Operasyonunda Yapılan En Büyük Hata Nedir?

İzmir‘de dış görünüşünü her insan önemser ve iyi bir fizikle her zaman insanların karşısına çıkmak ister. Ayrıca dış görünüş bazı insanlar için özgüveni temsil eder ve kendisini bundan dolayı daha cesur ve girişken bir kişiliğe sahip olduğunu düşünür. Bazı insanların burun yapısı onlara hoş görünmeyebilir ve bu yüzden burun estetiği yaptırmak isteyebilir. Yalnız burun estetiği izmir konusunda yapılan yanlışların başında, başkalarının burunlarına özenerek aynı burnu kendiniz için istemektedir.

Bahsedildiği gibi, hayal ettiğiniz burun sizin yüzünüzün altın oranına uymuyor ise sonuç felaket olacaktır. Çünkü burnun kendi içinde altın oranı bulunmakla birlikte, burnun yüzünüzde mevcut olan diğer yapılarla hatta kafa büyüklüğünüz ve baş yapınız ile bir altın oranı bulunmaktadır. Hayalinizdeki burun ise sizin ölçüleriniz için yeterince uygun olmayabilir. Cerrahınıza bu tür istekler ile gitmeniz ve baskı yapmanız durumunda doğal bir burnunuz olmayacaktır.

Burun Estetiği Fiyatlarında En Etkili Faktör Nedir?

Estetik operasyon teknikleri arasında, kapalı burun estetiği, açık burun estetiği gibi teknikler yer alır. Bunun yanında burun ucu kaldırma estetiği de mevcuttur. Burun estetiği izmir fiyatları, cerrahınızın kalitesine ve tercih edilirliğine de göre değişmektedir. Temelde burun estetiği operasyonları devlet tarafından karşılanmadığından cerrahın popülaritesi fiyatlar üzerinde doğrudan etkili olur.

Burun Estetiği Fiyatlarını Etkileyen Diğer Konular

Fiyatları etkileyen diğer konular, operasyonun revizyon ameliyatı olup olmadığı, burunda deviasyon bulunup bulunmadığı, operasyon sırasında hangi tekniklerin kullandığı ve tercih edeceğiniz hastanenin size ne kadar bakım masrafı çıkartacağı olmaktadır. Revizyon ameliyatı daha önceden işlem görüp ikinci ya da üçüncü kez yapılan burun ameliyatlarıdır.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor İstanbul Başakşehir Oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyespor (İstanbul BB) ismini İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak değiştirmiştir. İstanbul Başakşehir Futbol Kulübünün sitesine gitmek için buraya tıklayınız

İstanbul Büyükşehir Belediyespor (İstanbul BB) name has been changed to İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü. You can access the new website here. 

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Beşiktaş Türkiye Kupası Finali

Ankara implant tedavi merkezinin hizmetleri nelerdir?

İmplantlar, ağız içi dokusu ile tam bir uyum sağlayarak protez ya da köprü gibi farklı müdahaleler ile kıyaslandığında, hasta için çok daha kullanışlı olabilmektedir. Bu nedenle gerek doktorların önerisi gerekse de hastanın beklentisi ile hastanın diş ya da dişlerinin kaybı gibi bir durumda başvurulması gereken en önemli ve güvenilir yöntem implant dişler olmaktadır. İmplant diş, hasta ve doktorun ortak kararı sonucunda hastanın ağız yapısına, diş yapısına, kemik sağlamlığına, yaşına ve kullanımına özen gösterilerek farklı türlerde sunulabilmektedir.

ankara implant tedavisi

İmplant tedavisinde belli başlı 2 yöntem bulunmaktadır, bunlardan bir tanesi diş hekimlerinin pratikte en çok kullandıkları yöntem olan endosteal kemik içi implantlar olmaktadır, endosteal implantlarda diş eti içerisine yerleştirilmiş olan titanyum yapısındaki çivi olarak tasvir edebileceğimiz steril yapıların bekleme süresi geçtikten hemen sonra protez diş yapısı ile tedavi aşaması tamamlanır. İkinci bir implant türü olmakta olan subperiostal implantlar, diş eti içerisine çerceve yerleştirilmesi ile birlikte yaşanmış olan diş kaybını azaltmayı öngörür. Pratikte endosteal implantlardan daha az uygulanan bu implant türleri, diş kemiği üzerindeki baskıyı azaltmayı hedeflemektedir.

Yapmış olunan hatalar sonucunda diş kaybının yaşanması ile birlikte, kişi gerek estetik gerek ise fizyolojik ve psikolojik problemlere kapı açabilir. Özellikle ön diş kayıplarında bir hayli önem arz eden estetik görünüm kalıcı implantlar gibi profesyonel şekilde kapatılabileceği gibi, diş eksikliklerinde ortaya çıkan enfeksiyon kapabilme böylece de zamanla böbreklere kadar ulaşabilecek olan sağlık sorunları ile karşılaşabilme oranını en aza indirger. İmplant tedavi öncesi ve de implant tedavisi sonrasında yapılacak olan işlemler, en az implant tedavisinin kendisi kadar önem arz etmektedir. Tedavi öncesi, dönemi ve sonrasında yapılacak işlemlerin önemi kavramış olan implant Ankara olarak bizler, kendileri için bir hayli öneme sahip olan sağlık işlemlerinde bizi tercih etmiş olan yol arkadaşlarımıza en iyi ve profesyonel şekilde hizmet vermekteyiz. www.implantankara.net  adlı sitemiz üzerinden impant diş faydaları, implant diş yapısı gibi konu başlıkları altında implant konusunda merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilir. Cevapsız sorularınızı ve beklentinizi en iyi şekilde karşılayabilmek için, bizler ile iletişime geçerek telefon numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Sizeler en iyi hizmet vermeyi ve bunu da ekonomik kaygı gözetmeden yapmayı misyonu ve vizyonu haline getirmiş olan İmplant Ankara olarak bizler, sizin için bu denli önemli bir konuda bizleri tercih edip bizimle beraber yürüdüğünüz için teşekkür eder, şükranlarımızı sunmayı bir borç biliriz.

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal Seo

Seo arama motoru optimizasyonu olarak rekabeti artan internet sitelerinin birbirleri ile kıyasıya rekabet etmesi ve SEO alanında ilk sıralara yükselme çabalarının bir sonucu olarak zaruri bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmıştır.

“Su az bekleyen çok!” deyimine tam da uyacak şekilde seo alanının ilk sayfasının birkaç site sayısı ile sınırlı olması ve oralara yükselmek isteyen milyonlarca sitenin var olması kaçınılmaz rekabeti doğurmaktadır. Bu rekabet belli bir zamana kadar değil gittikçe artan bir şiddette kesintisiz olarak devam ettiği için iyi bir kurumsal seo uzmanı ile çalışmak zaruri bir hal almıştır.

Seo çalışmaları yapan bireylerin dışında sırf bu iş ile uğraşan firmalar mevcut. Bu firmalardan en popüler olanları şüphesiz ki güçlü referans sahibi olanlardır. Seo çalışması masraflı bir çalışmadır ve çok yönlüdür. Sözgelimi sadece özgün makale girişi ile seo çalışması yapılamaz. Ya da sadece backlink çalışması tek başına yeterli olmaz. Aynı şekilde sistematik olarak anahtar kelime odaklı özgün ve güncel içerik girişleri de tek başına yeterli olmaz. Sitelerin sosyal ağlarda tanıtımı, yüksek hitli forumlarda tanıtımı, organik ziyaretçi kitlesinin arttırılması, paravan bloglarda site tanıtımı işin önemli yanlarındandır.

Seo şirketleri varlıklarını korumak ve bu işte kurumsallaşmak adına müşteriye en iyi hizmeti sunmayı amaçlar. Bu amacı taşımayan şirketler kısa süre içinde sanal sayfalardan silinirler. Bu nedenle şirketler ayakta kalmak için güncel olarak sürekli seo hizmet paketleri sunmaya devam ederler. Bu paketler sürekli güncellenir.

Aram motorlarının Seo alanına taşıyacakları siteleri seçerken belirledikleri temel kriterler bir başka gün değişebilmektedir. Her geçen gün daha da karmaşık bir zekaya sahip olan arama motoru robotları siteleri didik didik ederler ve seo indekslemeyi hak edip etmediklerinin analizini yaparlar. Yapay zekaya sahip olan bu sanal robotlar; site içeriklerinin özgünlüğünden yazı stillerine; anahtar kelime yoğunluğundan site içi link çaprazlama işlemine kadar her şeyi didik didik ederler. Site temasının konu ile uyumu, yerleşimi ve güncelliği ziyaretçiye en iyi hizmeti verebilme konusunda dikkat edilen temel kriterlerdir.

Ziyaretçi arama motorlarına güvenerek ve onlara sorarak site ziyaretini gerçekleştirir. O halde aram motorları bu güveni boşa çıkarmamak için çok titiz bir çalışma içinde olmalıdır. Dünyanın en büyük arama motorlarından biri olan Google aram motoru sorumluluğunun bilincinde olarak en iyi hizmet veren siteleri en ön sıralara yerleştirir ve o site sahiplerine yüklü paralar kazandırır.

İstanbul’da En Popüler Seo Şirketleri

Kurumsal seo danışmanlığı yapan ve site içi optimizasyonu en iyi şekilde yapan, anahtar kelime analizini profesyonel olarak yapan , profesyonel link inşası ve doğru trafik kriterlerine dikkat eden ve bu yönde çalışma yapan en iyi istanbul seo firmaları arasında olan Webtures en iyi seo şirketlerinden biridir. Bireysel ve kurumsal seo çalışmalarında gözü kapalı tercih edilebilecek şirket özellikle e-ticaret sektöründe alıcı müşteri/ doğru müşteri odaklı seo çalışmaları ile başarı kazanmış bir firmadır. Bir ürün satışı yapıyorsanız sizlere boş hitler değil tam olarak sizin sattığınız ürünü alacak kaliteli müşterileri çekebilecek bir firma. Normalde her 100 tıklamada 1 ürün satışının normal kabul edildiği biliniyor. Ama odaklı ziyaretçide zaten sizin sattığınız ürünü almak isteyen ziyaretçiler hedef alındığı için ürün satışınız 100 tıklamada 1 ürün değil, belki 10 tıklamada 1 ürün satışı olabilir. Bu da sitenizi ziyaret eden ve hiçbir alış veriş yapmak niyetinde olmayan ziyaretçilerden kat kat daha iyi yoldur.

Spor Yaparak Zayıflama Nedir?

Etkili Zayıflama ve vücudu forma sokmak için spor yapmak çok etkili bir yoldur.  Birçok insan günümüzde artık  sahilde, parklarda veya spor salonlarında koşarak, spor yaparak zayıflamaya ve kilolalarını  vermeye çalışıyorlar. Fiziksel görünüme  gün geçtikçe önem verilen dünyada, insanlar  diyete girip egzersiz yaparak fazlalıklarından kurtulmaya ve sağlıklı bir birey olmaya çalışıyor.  Hızla kilo vermek için  yediğimize içtiğimize dikkat etmekle beraber  düzenli bir şekilde spor yapmalıyız. Çünkü, spor yaparsak kas kütle kaybı yaşamayız ve yağ dokularından kurtulabiliriz.   Örneğin ; diyet yaptığımız zamanlarda sinirleniriz ve stresli oluruz. Spor yaparak bunlarla baş edebilir ve  mutluluk hormonu olan seratononini sağlıklı bir şekilde salgılarız.  Bu yüzden mutlaka  zayıflamak  ve  fit bir bedene sahip olmak istiyorsak spor yapmamız kaçınılmaz bir gereksinimdir. Her ikisini birlikte yapan insan  kesinlikle kalori hesabını iyi yapması gerekiyordur. Gıdalardan aldığı enerji ve yaptığı aktivitelerde harcadığı enerjiyi karşılaştırarak tükettiği besinleri gözden geçirmesi şarttır. Edinilen enerji miktarı harcanılan enerji miktarından düşük olmalıdır ki , istediğimiz gibi zayıflayabilelim.  Yağ yakmamız için bol bol koşmamız  ve su içmemiz gerekiyor; yani kardiyo antremanları yaparak ter atmamız bir zorunluluk oluyor.  Spor hocamızın tavsiyelerini dinleyip düzenli ve istikrarlı bir biçimde  spor yapmaya zaman ayırmamız gerekiyor. Bu yüzden zayıflama yöntemlerinden en etkili olanı spordur ve sağlıklı bir yeme içme programıdır.

Zayıflamak istiyorum diyen  spor yapan arkadaşlara bazı önerilerim olacaktır. Venüs factor diyetini size tavsiye edebilirim. Çünkü venüs diyeti vücudunuzun ihtiyaç duyduğu kadar protein tüketip hazır gıdalardan uzak durmanızı söylüyor. Asla aç karnınıza spor yapmayınız ve aralarda su içmeyi sakın ihmal etmeyiniz. Hızla kilo vermenin en kolay ve basit yolu budur diyebilirim. Spora başlamadan  1 saat önce de karbonhidratı kesmemiz gerekiyor. Yemeklerin içeriği ise bir uzman diyetisyen tarafından kontrol ettirilmeli ve onaylatılmalıdır.  Kulaktan dolma bilgilerle  ne diyeti ne de sporu yapmamamız gerekiyor. Evde yapılan pilates  sporunun ise yağ yakımına fazla bir etkisi yoktur. Sadece vücudunuzu esnetir ve psikolojik olarak sizi rahatlatmaya çalışır. Spor salonlarında ilk önce makinelerde çalışılmalı, sonra serbest bir şekilde ağırlıkların altına girilmelidir. Yoksa tehlikeli sakatlıklar doğabilir ve istemeyeceğimiz sonuçlar vuku bulabilir. Bu arada aynı tempoda egzersiz yapmak çok yanlıştır. Hızımızı ve çalışmamızı inişli- çıkışlı bir şekilde yapmalıyız ki maksimum bir biçimde yağ yakalım. Selülitlerden ise sadece spor yaparak kurtulamayız. Çünkü beslenme programı ile günlük enerji yakımımızı eşleştirmemiz lazım. İhtiyacımız kadar protein ve karbonhidrat almamız gerekiyor. Sabah aç karnınıza spor yaparsanız daha kolay yağ yakarsınız ve güne zinde başlarsınız. Spordan sonrası az biraz meyve yiyebiliriz ve arada sırada çikolatalarla ve tatlılarla kaçamak yaparak kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Tabii ki bu kaçamakların miktarını aşırıya kaçırmadığınız sürece bu geçerlidir. Bahanelere sığınmadan ve yaşınızı, kilonuzu problem etmeden siz de düzenli bir şekilde spor yaparak zayıflayabilir ve uzman bir diyetisyenin gözetimi altında yapacağınız sağlıklı bir beslenme ile hızla kilo verebilirsiniz.Unutmayın ki ;  insan vücudunun kilo almasında en önemli nedenlerden birisi sabit kalmak ve hareketsiz bir yaşamdır. Normal olarak yağ birikimi ve kilo artışı normal bir hal olur.  Bu yüzden siz de biran önce harekete geçin ve spor yaparak kilo vermeye başlamanın tadını çıkarın. Sağlıcakla ve sporla kalmanız dileğiyle.

Düzenli Spor Yapmanın Faydaları ?

Son araştırmalara göre Türkiye’de düzenli bir şekilde  spor yapan insanların sayısının arttığı ve  spor salonlarına yatırımların da paralel olarak büyüdüğü gözlemlenmiştir arkadaşlar.  İnstagram, facebook ve twitter gibi popüler sosyal medya platformlarında  sporcuların kişisel hesaplarından paylaşmış oldukları kaslı  ve fit fotoğraflar ise , insanları sağlıklı beslenmeye teşvik etmiş ve spor yapmaya özendirmiştir diyebiliriz. Bir spor dalına başlamadan önce  de olası sakatlıkların önüne geçebilmek için tam donanımlı bir hastanede  mutlaka genel bir muayene yaptırmalı ve  yapacağı o spor için  bir engelinin olup olmadığını doktorundan  teyit ettirip  onaylatması gerekir.  Kimi insan spor yapmayı küçük yaştan itibaren bir alışkanlık haline  getirir; kimi ise  ilerleyen yaşlarında..  Yalnız  her  birey beden ve ruh sağlığını koruyabilmesi için mutlaka egzersiz yapmalı ve  yiyecek içeceklerine dikkat etmelidir. Diyet programları ve fitness programları beraber uygulanmalıdır.

Örneğin diyabet diyeti yapmak, her insan için sağlıklı bir beslenme yöntemidir diyebiliriz. Zayıflama diyetleri arasından en sağlıklı zayıflama diyetidir diyebiliriz arkadaşlar. Ayrıca maddi durumunuz ücretli spor salonlarına elverişli olmayabilir arkadaşlar ve bütçeniz kısıtlı olabilir.  Fakat spor yapmak için  yer, mekan ve zaman mühim değildir. Yeter ki isteyin ve harekete geçin. Bu yüzden sizler için  ‘’ Neden Spor Yapmalıyız ? ‘’ sorusunu cevaplandırdık ve spora başlamak için yeterli zamanım yok diyen kişilere ithafen  düzenli spor yapmanın vücuda olumlu etkilerini ve yararlarını aşağıdaki 40 maddede listeleyip ve  yazdık, iyi okumalar.

spor yapmak

 • Günün yorucu temposundan uzaklaşırsınız ve yeniden deşarj olursunuz.
 • Vücudunuzu zinde tutar ve enerji verir.
 • Özgüven duygusunu arttırır.
 • Bağışıklık sisteminizi güçlendirip, hastalıklardan korur.
 • Zihninizi streslere karşı korur ve direnç verir.
 • Mutluluk hormonunuzun salgılanmasına yardımcı olur.
 • Cildinizi gençleştirir ve yaşlanmaya karşı koyar.
 • Kaslarınızı geliştirmede yardımcı olur.
 • Uykunuzu düzene sokar ve bebekler gibi uyumanıza olanak sağlar.
 • Oksijen miktarınızı artırır ve yaşam kalitenize katkıda bulunur.
 • Depresyon tedavisinde olumlu rol oynar ve sizi sakinleştirir.
 • Vücudunuzdaki zararları yağlardan kurtulmanıza yardımcı olur.
 • İştah açar; zayıf insanları acıktırarak kilo almasını sağlar.
 • Kemiklerinizi güçlendirir ve darbelere karşı
 • Seks hayatınızın performansını artırır.
 • Sağlıklı ve fit bir bedene sahip olursunuz.
 • Pozitif bir bakış açısına sahip olursunuz ve genelde alkol , sigara gibi kötü alışkanlıklardan sizi uzak tutar.
 • Duruş bozukluğunuzu düzeltir .
 • Sabretmeyi öğretir ve dikkat dağınıklığı olan hastalara tedavi süreçlerinde yardımcı olur.
 • Sorumluluk duygunuzun gelişmesine etkileri bulunur.
 • Hafıza kaybını önler ve azaltır.
 • Yeni insanlarla tanışmanıza ve arkadaş olmanıza olanak sağlar.
 • İş ve gündelik hayatınızdaki verimliliği artırır.
 • Uzun yaşamanıza yardımcı olur.
 • Kalbinizi kuvvetlendirir .
 • Farklı kanser çeşitlerine yakalanma ihtimalini azaltır.
 • Kolesterol seviyenizi düzenler.
 • Ağrılara karşı sizi güçlü yapar.
 • Kas kaybetmenizi engeller.
 • Yaşama şevkinizi artırır ve sizi psikolojik sorunlara karşı korur.
 • Vücutta oluşabilecek kırışıklıkları engeller ve selülitleri yok eder.
 • Sizi disiplinli bir insan yapar ve mantıklı kararlar vermenize yardımcı olur.
 • Kalbiniz daha fazla kan pompalar ve daha sağlıklı nefes alıp verirsiniz.
 • Zamanınızı daha verimli kullanır ve vaktinizi boşa harcamazsınız.
 • Kişisel gelişiminize önemli katkılarda bulunur.
 • Motivasyonunuz artar
 • Yemek yapma beceriniz gelişir.
 • Erken kalkma alışkanlığı edinirsiniz.
 • Felç geçirmenize engel olur.
 • Anskiyete bozukluklarını azaltır.